Prevence - 9 rad

11. prosince 2012 v 2:34 | Ravicu |  Onemocnění duše

1. Cvičení
Kromě všech ostatních přínosů vám zaručeně zvedne náladu. Bylo zjištěno, že cvičení funguje pro mírnou až středně těžkou depresi jako antidepresivum. Může trvat déle než se účinky projeví, ale je lepší než léky v prevenci recidivy deprese.2. Stravování
Potraviny bohaté na vitamíny B a omega-3 mastné kyseliny mohou pozvednout vaši náladu - ať už Vám byla diagnostikována deprese nebo ne. Ujistěte se, že budete konzumovat dostatek omega-3, stačí jíst tři porce mořských ryb (plodů) týdně. Nebo si kupte rybí olej v kapslích. Losos, tuňák a pstruzi jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin.
Účiná je také kyselina listová, ta je přítomna v potravinách jako jsou fazole, hrách, čočka, pomeranče, celozrné výrobky, chřest, brokolice, zelený salát a špenát.

3. Jóga
Dech je to nejpřirozenější co máme. Provází nás celým životem. Správně dýchat je umění. Dech ovlivňuje nejenom správné fungování těla, ale také psychiku - duševní stav.
Jóga vás naučí mimo jiných přínosů, jak užívat dech pro zklidnění.

4. Spánek

Jeden z problémů spojených s depresí je nespavost. Jak se dobře vyspat je klíčem k vaší léčbě. Pokuste se jít spát každý den ve stejnou hodinu. To pomůže posílit Váš usínací rituál. V ložnici vytvořte co největší tmu. Světlo a elektromagnetické pole elektroniky a mobilních telefonů zvyšují hladinu melatoninu. Melatonin reguluje váš cirkadiánní rytmus (vnitřní biologické hodiny).

5. Meditace
Naučit se soustředit mysl může být prospěšné, když se snažíte vyléčit depresi. Meditace pomáhá kontrolovat negativní myšlení. Umožňuje opustit myšlenky na selhání nebo bezcennost.

6. Masáž
Kromě toho, že přispívá k fyzické relaxaci, masáže způsobí, že tělo produkuje méně stresových hormonů. Rovněž zvýšují produkci endorfinů, které tiší bolest a také serotoninu - náladu měnícího hormonu.
7. Psychoterapie
Psychoterapie může pomoci zmírnit symptomy způsobené depresí (např. pocit beznaděje a hněv). Takže můžete znovu získat pocit štěstí a kontroly ve svém životě. Důležité je najít tu správnou formu terapie, která bude právě pro vás nejúčinější. Nebojte se obrátit na odborníka.

8. Přírodní léky
Červené barvivo hypericin, které obsahuje Třezalka, působí jako sedativum a psychofarmakum, proto se Třezalka už staletí používá jako uklidňující prostředek. V lékárně se ptejte na Třezalkové kapsle nebo kapky. Poraďte se se svým lékařem, než začnete tyto doplňky stravy užívat, protože mohou mít nepříznivé účinky s některými léky.

9. Akupunktura
Akupunktura se používá jako alternativní řešení pro různé problémy. Akupunktura pomáhá obnovit v těle emocionální rovnováhu stimulováním toku energie. Nemluvě o tom, že může pomoci snížit fyzické bolesti, které jsou s depresí spojeny. Vždy se obraťe pouze na odborníka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)