Čisté srdce a zrádná mysl

31. ledna 2013 v 0:09 | Ravicu |  Můj vnitřní tvůrčí svět
"Links zwo, drei, fur
Links zwo, drei, fur"
Křik se po kasárnách rozhléhá už od časného rána. Nováčci právě nastoupili na svůj první výcvik. Obersturmbannführer Kreuzmann klidně vyhlížel z okna a potutelně se usmíval.V jeho árijské hlavě se rodily dokonalé myšlenky o dokonalém světě s dokonalými lidmi, bez té pakáže, co očerňuje a ničí všechny vyvolené. K čertu s nimi! Kreuzmann poodešel od okna ke svému pracovnímu stolu. Otevřel první zásuvku stolu a vytáhl tabatěrku s cigaretami. Jednu vytáhl, vložil do úst a zapálil.

Neustále musel přemýšlet o Grétě, vlastně o Ester. Není možné, aby žena takového formátu byla židovka.
Možná kdyby se neprozradila, nepostavila se SS jednotkám, když si braly, co bylo jejich. Možná by na to nepřišli. Na to, že Gréta je Ester, že se vyhnula deportaci, že má proklatě silné židovské kořeny. Mohla by teď být po jeho boku! Proklatá podřadná chátra, myslel si, ale ať dělal cokoliv, nemohl krásnou Ester vypudit z hlavy. Neustále se mu vracela do snů, do myšlenek jako přízrak. A teď měl podepsat příkaz k popravě. Rozum mu radil co má udělat, ale srdce se vzpíralo.

Co teď? Co má dělat? Sváděl se v něm neuvěřitelný boj. Boj vojáka, arijského jedince, vyvoleného zachránit svět a člověka, který bezmezně miluje. Jenomže miloval židovku! Ale když se poznali, židovkou ještě nebyla! Nesmysl! Proč jí jenom potkal?! Nesmí podlehnout, je to židovka, navíc utekla a vzepřela se jejich zákonu! Musí být nelítostný!

Usedl za svůj pracovní stůl a prohlížel si příkaz k popravě. Chyběl jenom jeho podpis. Gréta! Cítil její vůni, viděl její svůdné křivky, slyšel její smích, cítil její doteky. Ne! Už to není Gréta! Je to Ester! Ester zrádná židovka! Mohl by klidně přijít o život, kdyby se někdo dozvěděl o jejich vztahu! Nikoho by nezajímalo, že pro něj byla Grétou! Jak mohl nepoznat, že je to židovka, árijec nejlepších kvalit! Byla by to katastrofa! Nemohl Grétě odpustit, co mu provedla! Oklamala ho! Ano, vzpomněl si! Klamala ho celou dobu! Vždyť ona je zrádce! Zrádce říše! Chtěla se jen schovat na dobrém místě, proto si začala s ním! A co by mohlo být ještě horšího?

Rysy mu v okamžiku ztuhly. To, co mu blesklo hlavou bylo hrozivé. Byla s ním témeř na každém kroku, slyšela všechno, co připravovali, věděla o všech akcích a operacích! Určitě musela spolupracovat s nějakou organizací! Nemůže dopustit, že by byl prozrazen. Kvůli ní! Kvůli židovce! Rychle uchopil pero a podepsal. Už nebylo cesty zpět. Chvíli ještě zaváhal, zda nemá příkaz zničit. Ale ne, to nemůže. Nemilovala ho, oklamala ho a brojila proti říši!

Ráno, ostatně jako každý den, byla slyšet střelba. Nové popravy, nové oběti. Mezi nimi i Ester. Kreuzmannovi se zdálo, jako by dnes byla střelba pronikavější než jindy. Stál na svém obvyklém místě u okna a pohlížel ven. Dnes neměl dobrý den. Přemýšlel, jestli je Gréta stále mezi živými či stále čeká na osudnou chvíli. Dozněly poslední výstřely. Kreuzmann sebou trhl. Opřel se o rám okna. Zničehonic ho ochromila bolest na hrudi. Nemohl dýchat. V bolestech se svalil na zem a naposledy vydechl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 31. ledna 2013 v 15:38 | Reagovat

Bylo to hrozné... :-(
Znám, jinou, židovskou...
Eins zwei drei, wir sind frei.

2 Ravicu Ravicu | Web | 31. ledna 2013 v 15:43 | Reagovat

jo bylo to strašný, přesto, že to člověk nezažil má tu hrůzu v sobě, nechápu, jak to dneska nemůže někdo znát :-(

[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)