Dneska jsem.....

2. ledna 2013 v 3:55 | Ravicu |  Můj vnitřní tvůrčí svět

Dnes jsem se ocitla v Baltimoru tak kolem roku 1836.Celý tamní svět zajímá, kterak se odtrhává Texas od Mexika či nově uvedená hra Revizor od Gogola. Všechny tyto věci však plují kolem mně bez povšimnutí, já mám oči jenom pro jeho dílo.... Edgar právě prožíval svoje světlé a úspěšné období. Southern Literary Messenger neměl snad do této chvíle lepšího šéfredaktora. On však neví, do jaké propasti se řítí, když nepočítám úspěch, který mu vykráká slávu po celém světě. Proč však neposlouchá moje rady, on neslyší mně!

"Děvče, jsi podivná, snad podivnější než-li já, kdo osud můj zná, je duše zatracená ..."

On nedá si vysvětlit, že já současník jeho nejsem. Však rozmyslím si, zda nabídku mu učiním. Avšak přijal by ji?

"Jen nevěř milý můj, brzy poznáš, co je života hnůj. Ač přijde ti vše podivné, tvá budoucnost tě nemine. Znám já tvoje stavy, co kazí tvé dobré mravy, duši žerou, na povrch se derou a alkohol do hlavy lejou. Neber sobě Virginii, ona umře ti, můj milý. Na mně vzpomeneš si vzlykajíce, když opakovat budeš nikdy více."

Stále mi však nevěří, na mé srdce vrhá žal. Ať kola točí se, dějiny přepsány být musí! Tolik smutku si můj Edgar nezaslouží!

"Milý můj, vzpomeň na Svou Annabel-Lee, která o tvé duši lecos ví, Své srdce ti nabízím, tak ber dřív, než-li zmizím."

Naděje moje ve tmě zhasla. Edgar odmítl, co mu nabízím, ale proč? Já jsem přeci jeho Annabel-Lee! Zklamání moje on vidí, však věnuje mi jen polibek letmý na mou ruku bledou. Náhle odchází kamsi vdál, jeho obraz pomalu rozplývá se. Co děje se? Kam ztrácí se?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mais Mais | 10. března 2014 v 21:06 | Reagovat

"Děvče, jsi podivná, snad podivnější než-li já, kdo osud můj zná, je duše zatracená ..."

*povzdech* :-D Nádherná atmosféra :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)