Kde se bere ta nenávist?

6. ledna 2013 v 2:43 | Ravicu |  Co mě trápí a (ne)překvapuje
Nennávist, podle mně, jinak si to nedovedu vysvětlit. Kde se v lidech bere? A hlavně, že je donutí až k tak příšerným činům?!

Snad každý den, se kdesi objeví nějaká doslova nechutná zpráva o tom, jak matka chtěla zabít své dítě, či dokonce zabila, jak se stala rodinná tragédie, kdy jeden ubodal druhého a vzápětí spáchal sebevraždu, jak vyšinutý týpek vpadl kamsi, někomu ublížil nebo opět dokonce zabil, jinde se zase brutálně znásilňují ženy. Ty zprávy jsou nechutné už jenom tím, že se opravdu staly a hlavně neustále pokračují, objevují se nové a nové, jakoby jich pár projely přes kopírák. Tak si říkám, co se to děje? Kde se to bere? Proč to lidé dělají? Jsou tak nenávistní? Nebo snad tak zoufalí? Pravdou je, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy, ale tohle přeci není zoufalý čin, to je pomatení mysli, zpřevrácení lidské mysli a životních hodnot, necitelnost, asociálnost a já nevím, co všechno. Každopádně mně to hrozivě svírá u srdce a myslím, že nejenom mně. Přemýšlím, co se to s celým světem děje, proč se děje plno takových věcí a stále častěji a brutálněji? Bohužel nedokážu si odpovědět, jediné co mně napadlo, je snad právě ta nenávist, ale zase nedokážu pochopit, kde se v nás v takovém měřítku bere....Přiznávám, že známky jisté zloby občas pociťuju i na sobě, ale snažím se očistit? - dá-li se to tak říct, pře mýšlím nad příčinou a docházím k závěru, který je znám po celá staletí a je dokonce zapsán v Bibli, asice že zlo, plodí jenom zlo a je to pravda. Čím více se děje nepravostí a hnusů, tím více to na jednotlivce doléhá, tím více jsme i vůči sobě méně tolerantní a tak si říkám, neměly bychom říct dost? Podíl na tom má i přepracovanost, honba za něčím, co je stejně pomíjívé. Jak já tvrdím, lidstvo nepotřebuje žádné katastrofy a konce světa, my se s klidem zničíme samy a nebude to dlouho trvat. A to prosím tento rok, má docházet k očište a lidé se mají obracet k duchovní cestě, no to to hezky začíná!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)