Ich bin die fesche Lola! (Černá kniha)

25. ledna 2013 v 20:13 | Ravicu |  Umění, co mě hřeje
Černá kniha je pro mě vynikajícím filmem. Obsazení herci byli opravdu skvělí. Od začátku až do konce filmu se prakticky nenudíte, ikdyž začátek tomu úplně nenasvědčuje, ovšem to se týká tak prvních pěti minut, pak už jen zíráte s otevřenými ústy, hryžete nehty, nebo cokoliv v dosahu a čekáte, jak to všechno skončí. Pro mě jednoznačně film na jedničku! A o čem to vůbec je?


Nacházíme se v letech 1944-1945 v Holandsku, kde vypráví svůj příběh židovská dívka Rachel. Nejprve se ukrývá, ale potom co je svědkem masakru celé své rodiny, se připojí k domácímu odboji. Dostane za úkol napojit se na velitelství gestapa tím, že svede německého SS-kapitána. Film vychází ze skutečných událostí. Vidíme v něm situaci před, během a po válce. Důležitý spojovací bod je právě hlavní hrdinka Ráchel. Pohled na odboj je ve filmu trochu netradiční, někdo by mohl říct až zvrácený - z německého důstojníka se vyklube dobrák a z hrdého odbojáře podrazák a udavač.

Tvůrcům trvalo přes dvacet let než se jim podařilo dokončit scénář k tomuto filmu. Ve filmu se mluví převážně holandsky, ale též německy, anglicky a hebrejsky. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)