Všude kolem, jen ne v nás! (téma: změny)

21. ledna 2013 v 21:47 | Ravicu |  Téma týdne
Nevím, jak kdokoliv jiný, ale mé chápání tématu týdne je opět trochu jiné. Všichni zřejmě budou psát o životních změnách, či změně čehokoliv, u mě opět přichází v úvahu úvaha...


Ať se rozhlédnete kdekoliv, všude Vás do očí bije reklama, která Vám nabízí změnu. Změnu banky, změnu poskytovatele energetických dodávek, změnu pozadí na facebooku, změna blogu, revoluční změnu ve vývoji novýho bouráku, změnu svého vzhledu, změny poskytovatelů služeb - aneb procházíme změnami pro Vaše pohodlí - a milióny dalšího.

Můj ryze osobní názor je ten, že se všichni snaží všechno změnit jen proto, aby změnili stav Vaší peněženky ve svůj prospěch či aby změnili Váš zdravý názor ku názoru stáda. Zkrátka svět je zasažen materiální touhou a sobectvím. Měníme všechno, jen ne svá ztvrdlá srdce a zkalenou mysl.

Měli bychom se nad sebou zamyslet. Jsou tyhle změny změnami, které opravdu chceme a potřebujeme pro náš život? Já myslím, že komu zbylo trochu zdravého rozumu, jistě uzná, že nikoliv. Jsou to věci, které jen člověka zatěžují a otupují. Jsou ovšem změny, kterých by si měl člověk samozřejmě všímat. Bezpochyby k nim ale nepatří - jak mě rozčiluje změna v systému blogu, jak se mi líbí změna mého facebookového účtu a jiné podobné nesmysly, které mě osobně jsou úplně někde u musculus gluteus maximus (velký sval hýžďový). Bohužel, jsem asi jedna z mála. Odpovězte si na otázku - Jsou tyto malicherné změny k něčemu? Má cenu se zbytečně rozčilovat nad maličkostmi? Ovlivní to nějak lidské chápání? Zastaví se kvůli tomu zeměkoule? Asi ne, viďte.

Jistě se ptáte, jaká změna by měla být ta užitečná, nebo cosi říkající. Ale vždyť je to tak jednoduché. Hlavní změnu bychom měli udělat ve svých hlavičkách, hlavách a palicích a hlavně také v srdci a duši. Uvědomit si, které "věci" jsou v životě důležité, nejen pro nás, ale i pro ostatní. Jak můžeme být k sobě slušní a ohleduplní, když jsme požitkáři. Přitom to není tak složité. Neříkám, že žádnou z těchto vlastností nemám, nejsem dokonalá, nikdo nejsme, ale to, že si to uvědomíme a pokusíme se s tím bojovat je důležitý krok kupředu.

Nechci nikomu říkat, co by mělo být jeho hnacím motorem, to si musí uvědomit každý sám, nicméně, je na čase něco s tím udělat. Pokud budeme pokračovat jako doposud, ocitneme se na prahu totální katastrofy, kterou si ovšem uvědomíme, až bude pozdě. Zní to moc fanaticky? Možná máte pravdu, ale já to zkrátka beru vážně.

Můžete mi namítnout, že podobné věci "se říkají" a nemají smysl nebo cenu. Tak Vám říkám, že všechno má smysl a když si každý řekne, že to nemá cenu, jsme tam, kde jsme byli - tak na to právě "všichni" čekají. Proto říkám, otevřete oči a svá srdce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)