Bylo nebo je? Nebo dokonce bude? (téma: problémy 21. století)

19. února 2013 v 17:53 | Ravicu |  Téma týdne
Tak si říkám, že je vlastně období, kdy bychom se měli cítit nejlépe. Myslím náš národ český. Proč ptáte se? Odpověď je více než snadná. Ovšem to je pouze teorie. Proč se tedy nemáme opravdu nejlépe, proč je to čím dál horší?


Když se poohlédneme zpět historií našeho národa, záhy zjistíme, že období, ve kterém se nacházíme nyní, by mělo být jedním z nejlepších. Nikdo nás neutlačuje, nikdo nás nevyhlazuje, nikdo neplení, jsme relativně svobodní, máme v úvozovkách neomezené možnosti a přece nesprosperujeme, jsme napjatí, nevrlí, nenávistní, nepřející, závistiví. To je náš hlavní problém. K tomu se nabaluje další hlavní problém a sice, že cokoliv se nám nelíbí si brbláme pro sebe nebo nad pivem, ale abychom se zapojili do veřejného dění, nebo se snažili zlepšit vztahy, zajistit prosperitu, to ne. Řekla bych, že to samozřejmě není jenom problém České republiky, je to všude. Mám pocit jakoby nad Zemí visel černý prapor, který neustále klesal a klesal a nakládal na nás obrovskou tíhu - ovšem nesmyslnou a pomyslnou. Opět se budu opakovat, jako vždy - zamysleme se nad sebou a dělejme něco pro všeobecné blaho. Když každý z nás přispěje jenom zlomkem, je to naprosto úžasné, zatímco když se na tom všichni vykašleme, budeme neustále pod vší tou tíhou...Takže problémy 21 aneb měli jsme se lépe, máme se lépe, nebo to teprve přijde??

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)