Jsem tu a tam, zde i tady (téma: místo, kde chci žít)

11. března 2013 v 22:37 | Ravicu |  Téma týdne
Říkám tomu můj malý osobní multikulturní problém. Měkdo by to možná nazval stylem - ženská neví, co chce, ale otravuje dokud to nedostane. Však já za to ani nemůžu, že se hned téměř všude cítím jako bych tam někdy žila a je jedno jestli jsem tam byla reálně nebo prostřednictvím kamery. V minulém životě jsem byla asi cestovatel, nebo těch minulostí mám vícero.


Marně tak přemýšlím, kde bych a jak bych začala. Pro mě bude asi nejpříhodnější vzít to abecedně.

Moje první je´taime patří Francii. Tamtí kultura i obyvatelé jsou nám velmi podobní a mají podobný ztřeštěný smysl pro humor jako my. Je to jedna z mála zemí, kde jsem opravdu byla a dokonce jí projela křížem krážem. Byla jsem okouzlena jak úchvatným venkovem, tak hlavním městem, jinými velkými městy a přímořskými městy. Tenhle zážitek si budu pamatovat zřejmě do smrti. Vidím se tam jako jeden ze šedesáti milionů frantíků.

Druhé místo napříč abecedou je Indie. Tady bych chtěla žít pouze za určitých podmínek. Musela by být krásná a barevná, přesně jako v bollywoodském filmu, ale při mém štěstí bych určitě byla znásilněná někde v chlívku, takže ve snách jsem tam, ale reálně to nevidím moc obstojně.

Třetí, ale druhé i náleží Irsku. Příroda, kelti, jazyk, drsnost, úchvatnost. Není třeba dalšího rozjímání. Dovolím si přeskočit abecedu a uvést ještě Skotsko a Veřejnou Bezpečnost - ikdyž to bych dostala spíš po čumě říct tuhle kombinaci dohromady.

Čtvrté, jinak třetí i náleží Izraeli. Teď si asi všichni říkáte, tak už našemu depresantovi definitivně hráblo. Nikolivě. Určitě netoužím po tom, abych se věčně bombardovala s Palestinou. Zajímá mě historická a náboženská stránka. Vzhledem k tomu, že mě zajímá judaismus, je pochopitelné, že v mém výčtu se Izrael objeví. Za míru a pokoje - shalomu, balim kufry.

Japonsko - země vychházejícího slunce a to já mám ráda. Jsem nadšená kulturou, mentalitou a životním stylem japonců. Co vím, že bych nechtěla žít v přelidněné metropoli, to radši makat na rýžovém poli v překrásné přírodě....hmmm, to by mě asi brzy přešlo. Vstoupila bych do některého náboženského spolku a oddávala bych se meditaci.

Rusko - asi bych se stylizovala do historické role carevny alias Marfuši. Přece jenom ta slovanská krev a pěknej přízvuk mě táhne. Ural, bída a mafie je věc druhá.

Řecko - dnes určitě ne, je tam větší bordel, než tady u nás, ale až u nás to bude vypadat jako u nich, tak oni už budou třeba za vodou, takže se vyplatí mít do budoucna zbaleno.

Švédsko. Láká mě především svou zvláštní atmosférou, ostatně jako všechny tyto severské národy. Konec konců tam bych asi zapadla naprosto dokonale vzhledem k tomu, že právě v těchto oblastech se vyskytuje nejvíce depresantů a sebevrahů. Holt málo sluníčka dělá svoje.

Švýcarsko. Neviděla jsem zatím nikoho, kdo by nechtěl žít v tak krásné a ještě k tomu prosperující zemi. Jestli se tu někdo najde, nechť se mi přihlásí, ráda se podívám.

Když si všechno zrekapituluju, stejně nakonce zjistím, že doma je doma, aneb můj bordel je i tvůj. V některé z těchto zemí jsem se určitě v minulém životě procházela, aspoň to tak cítím.

Místo, kde bych ale opravdu chtěla žít neexistuje. A pokud, pravděpodobně by se jmenoval leda K-Pax. Místo, kde by se všichni měli rádi, vládl by mír, pokoj, dobrota, láska, nikde žádná závist, zášť, násilí a všechny ty humusy, které se kolem nás vyskytují. Zkrátka milujte se a množte se by na sto procent vítězilo před dnešním perte se a žerte se. Až někdo najde podobné místo, napište, to už ty kufry opravdu zabalím!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 queenCobain queenCobain | Web | 11. března 2013 v 23:20 | Reagovat

jou, pěkně sepsané;)
- btw. ten obrázek dole:O led zeppelin.. áá :33 :D

2 Ravicu Ravicu | Web | 11. března 2013 v 23:22 | Reagovat

[1]:Děkuju ;-) a jinak cesta jako cesta :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)