Nad otázky okolí....

26. března 2013 v 2:14 | Ravicu |  Informativní / Nezařazené
Pár lidí z mého okolí, kteří tuší, co tu na blogu vyvádím se mě ptají, proč mám zrovna tuhle přezdívku, když ta moje původní je úplně skvělá. Vysvětlete někomu, co je bod bé, když neví, kde začíná áá....


Použít svojí přezdívku, kterou používám normálně, můžu rovnou všude vylepit plakáty - já jsem magor. Plno lidí netuší, že si tady v klídku kydám ten svůj hnůj. A já ani nechci, aby to věděli. Ne všichni mají pochopení pro nás mimoně. A pak jsou lidi, kteří toho umí vynikajícně zneužít, takže proto. Navíc, kdo by opravdu chtěl pátrat a odhalovat (což jednak nepředpokládám a jednak by to nebyl úplně nejjednodušší úkol) tak mě na stodeset procent pozná. Ovšem přiznání není polehčující okolnost.....To bylo ad a).

Ad b) ano, mrzí mě, že hrdě "nemůžu" podepsat svoji tvorby svým jménem, ale to jsou malé věci. Hodně potěší, když přijde někdo nezávislý a řekne "to je fakt pěkný". Ne, že by to od mojí vybrané skupinky netěšilo, ale najednou se objeví někdo neznámý a taky se mu to líbí, což je pro mě dobrým impulsem.

A konečně ad c) přezdívka má původ v knize Vítězný oblouk mého oblíbeného autora E. M. Remarquea. Jedná se o postavu, která mě vzala totálně za srdce, je mi blízká a i z přečtených knih, se mi zatím tahle líbila nejvíc. Pravdou je, že přezdívka je trochu upravená. Původní formát je mužského rodu - lékař Ravic. Ovšem v tomto formátu se v knize objevuje minimálně. Můj hrdina je témeř neustále oslovován a tázán stylem: "Ravicu, povězte mi...." a to se mi zalíbilo pro zneužití na ženskou přezdívku.

Tím končím tvá Máňa.......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)