Muž, který si hrál na boha (kniha)

19. dubna 2013 v 22:36 | Ravicu |  Umění, co mě hřeje
Dnes představuju jednu z mých oblíbených knih od jednoho z mnoha mých oblíbených spisovatelů. Robin Cook a jeho Muž, který si hrál na boha!


Nejprve si ujasníme, kdo je Robin Cook.

Tento muž, původně spisovatelem zdaleka nebyl. Vystudoval medicínu a působil jako lékař na chirurgii, očním oddělení a poté si otevřel vlastní praxi. Jeho romány jsou výhradně ze zdravotnického prostředí a mají charakter detektivky, někdy až sci-fi a thilleru. Líčí zde závažné či možné případy a problémy, které se mohou v oblasti lékařství a zdravotnictví stát. Vyjímku v jeho tvorbě tvoří pouze jedna kniha. Kritikou velmi ceněný. Čtenáři oblíbený nejen pro výběr prostředí, ale i pro úžasnou čtivost a záživnost. Některé jeho knihy byly dokonce i zfilmovány.

O knize Muž, který si hrál na boha (Godplayer).

Mladá lékařka oddaně miluje svého manžela Thomase, vynikajícího a proslulého kardiochirurga, který jako první použil novou metodu operace a získal tak pocit, že je všemohoucí, protože rozhoduje o životě a smrti mnoha lidí. Jeho ženu trápí jednak neustále se stupňující problémy v soukromém životě, že se její manžel hodně změnil, má divné chování, podezírá ho ze závislosti na lécích. Dalším prolémem je, že se v nemocnici objevují záhadná umrtí, které se nedají považovat za náhodné a kterým se později snaží přijít na kloub. Příběh je velice propletený. Ke konci už tušíte, co se vlastně všechno děje, ale po celý příběh čekáte možné vysvětlení, spekulujete a přemýšlíte. Podle mého názoru patří tato kniha mezi jedny z nejlepších.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)