Pohřben zaživa (kniha)

4. dubna 2013 v 3:14 | Ravicu |  Umění, co mě hřeje
Konečně jsem se rozhodla, že jsem taktéž do mé "umělecko-propagační" rubriky umístím knihu. Nakonec proč ne? Čtu ráda, že občas pokulhávám, to je věc jiné rubriky (všichni víme do jaké).


Autor mi dodnes byl úplně neznámý. Ač by neměl, protože jak jsem posléze zjistila je autorem dramatizací děl Edgara Allana Poea, mého oblíbeného. Proto se divím, že ho neznám :) Dokonce byl nominován na nějakou cenu! Studoval filosofii, hebrejštinu a ještě mnoho dalšího. Jeho občanské jméno je Moritz Wulf Lange. V současné době působí jako scénárista a autor rozhlasových her.

To je on, vidím ho prvně :)

Pohřben zaživa je román o Edgaru Allanu Poeovi. Ocitáme se v Americe vzhruba v polovině 19. století.
V ústavu pro choromyslné žije muž bez paměti, který je navíc ustavičně pronásledován halucinacemi, které pravděpodobně nějak souvisejí s jeho minulostí. Jeho jméno je Poe. Cílem tohoto muže je jediné: odhalit svoji skutečnou identitu. Když je z ústavu propuštěn, chce začít nový život, jenomže minulost si jej najde. O život mu usilují bezohlední zločinci, mezi nimi i jeho bývalý lékař. Dům, v němž mu doktor Templeton nabídne přístřeší, je místem hrůzy a Poe na každém kroku naráží na nová tajemství...Příběh je silně emotivní, napínavý, docela začarovaný a propletený. Nejvíc se mi na knize líbilo to, že opravdu cítíte jako by si to napsal sám Poe. Typická Poeovská nálada Vás provází celou knihou. Je velmi čtivá a děj ubíhá ukrutně rychle. Bylo mi moc líto, že už jsem na konci!
Na závěr snad jen to, že jsem knihu objevila v "levných knihách", což mě dnes již udivuje. Musím říct, že jsem ale dlouho váhala, jestli si jí mám koupit. Přece příběh o Poeovi, ač smyšlený, by měl být větší trhák a neměl by se povalovat v tomhle shopu. Přečetla jsem pár listů, stále váhala. Knihu jsem zaklapla a šla dál. Nedalo mi to. Musela jsem se pro ní vrátit! A vyplatilo se!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)