Láska nezná hranic!

4. září 2013 v 23:28 | Ravicu |  Můj vnitřní tvůrčí svět
(Soutěžní povídka - setkání s knižním hrdinou)


V Paříži je léto vždycky kouzelné. Projdu se k Vítěznému oblouku. Erichu, proč ti při psaní nestál modelem opravdový člověk z masa a kostí? Jak ráda bych se mu hluboce poklonila. Z přemýšlení mě vytrhl vítr. Najednou je všude šeď a chlad podzimu. V dálce vidím postavu. Koho mi ten muž jen připomíná? Přichází blíž. Bystré oči, pevné ruce.
"Tak to jste Vy!" pronesl.
"Promiňte, patrně se jedná o omyl."
"Nebojte se, slečno, všechno Vám velmi rád vysvětlím." Hltala jsem, co říkal, ačkoliv se zdálo, že je to jeden velký nesmysl. Pocit, že mě s ním pojí nějaké zvláštní pouto však sílil. Jako bych ta slova už někde slyšela.
"Neznám Vaše jméno, znám pouze Váš pseudonym, který tak ráda používáte." Co? Mluvil o válce, a najednou o mě?
"Pravda, lichotí mi, že si necháváte říkat mým jménem, ikdyž zkomoleným." Je to on! Jak jsem ho mohla nepoznat? Naše doby se opravdu protnuly! Na jednom pólu on - lékař Ravic, na druhém já - žena ukrytá pod pseudonymem Ravicu.
"Jak jsem o Vás snila! Najednou stojíte přede mnou a já nevím, co říci. Polévá mě pocit neskonalého štěstí." Pousmál se přesně tak, jak jsem si jeho úsměv představovala.
"Nemusíte nic říkat. Patří Vám mé díky, že jste mě nenechala zemřít, jak to učinil můj stvořitel. I já jsem toužil po společném setkání." Ravic a Ravicu, teď nás nerozdělí ani smrt, navzdory všem zákonům reality! Objali jsme se, ale Ravic už musel nazpět. "Musím se vrátit zpět. Můj čas je nyní u konce, avšak nezoufejte, brzy se opět shledáme. Sbohem Ravicu."

"Sbohem Ravici, nemohu se dočkat naší další schůzky, budu sem chodit často." Letmý polibek naráz rozdělil naše světy, hlava se mi velmi silně zatočila a já opět spatřila letní Paříž.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 5. září 2013 v 7:29 | Reagovat

zdarec, ale jo tak dobře se to čte.

2 Awake Awake | Web | 10. září 2013 v 22:38 | Reagovat

Pecka, děj mě absolutně vtáhl i na těch pár řádků, jlobouk dolů, dobrá práce ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)