Čistý štít

12. prosince 2013 v 18:57 | Ravicu |  Stalo se u blázna ...
Dnes jsem se znovu narodila. Začínám opět od začátku a tentokrát to ro mě má obrovský význam, snad zatím největší, co jsem kdy měla. A jak k tomu došlo?


Protože dlouho marodím, musím podle zákoníku projít prohlídkou našeho interního lékaře, který se stará o personál. Dle instrukcí jsem měla donést propouštěcí zprávu z léčebny. Toho jsem se tolik bála. Jenže pořád byla naděje, že zráva nebude do podrobna popisovat, jak jsem se cítila. Zavolala jsem tedy na psychiatrii jestli už jim přišla moje zpráva a přišla a já mohla jít pro její kopii a hned zajít na "naším" lékařem...

Když jsem dostala zprávu do ruky a venku jí otevřela polilo mě horko. V tu chvíli jsem si řekla "tak tady už si neškrtnu". Zpráva obsahovala celý můj psychiatrický i nepsychiatrický příběh a to od dětství. Takže to shrnu, všechny moje sebevražedné pokusy včetně toho nejhoršího, moje zneužívání lexaurinu a alkoholu a to, že jsem se celou tu dobu necítila "normálně". Málem jsem měla až slzy v očích a s velkým strachem jsem vešla až do ordinace.

Snažila jsem se "přirozeně" usmívat, ač mě bylo na omdlení. Lékař pozorně pročetl zprávu a verdikt byl na světě. Myslela jsem, že to se mnou švihne - nemám důvod Vám dělat zle, jste zvyklá na kolektiv, vidím, že na oddělení Vás mají rádi, když jste ležela tam, pokud vy sama nebudete mít přání jít na klidnější místo či do jednosměnného provozu, já s tím nemám žádný problém, až Vám ambulatní psychiatr ukončí marodní, pouze mi doneste lékařskou zprávu, že práci můžete vykonávat! Teď mi bylo také na omdlení, ale štěstím!

Dnes opravdu začal můj první den do pěkného a klidného života. Začínám úplně od nuly s čistým štítem. Všechny karty mi hrály do ruky. Mám ty nejlepší podmínky pro nový start. Sice tabletek beru víc než požehnaně, ale velký kus práce je také na mě. A když jsem zvládla tolik strasti až dodnes, nechci zmeškat svoji jedinečnou šanci a budu se snažit ze všech sil. S pokorou děkuji Pánu Bohu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yesterdayisgone yesterdayisgone | Web | 13. prosince 2013 v 20:30 | Reagovat

hodne stesti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)