Nejdřív začni u sebe (téma: Vztahy)

20. prosince 2013 v 10:07 | Ravicu |  Téma týdne
V mnoha moudrých knihách stojí psáno - abychom mohli milovat okolí, musíme začít milovat sebe - a od toho se vyvíjí vztah, ať už jakéhokoliv rázu..Já, starý zpochybňovač k tomu mám opět co říct. Nemyslím si, že tvrzení, které je člověku neustále dokola otloukáno, je pravdivé. Nikdy jsem se neměla ráda, dokonce ani teď, když je má nemoc stabilizovaná, jediný rozdíl je v tom, že díky "normální" náladě na tom mohu pracovat. Znamená to, že snad nesnáším své okolí, nebo, že ono nesnáší mě? Taj o tom velmi silně pochybuji.

Můj vztah k okolí je vřelý (ve smyslu k přátelům a blízkým osobám), k širokému okolí (lidé obecně) neutrální až vřelý a asi bych byla divná, kdybych neměla vztahy negativní. Na tom není nic špatného, někomu prostě nesedneme, nebo žijeme tak rozdílný život, že pochopení je takřka nemožné. Moje láska k lidem je upřímná (pokud mi bába v kauflandu nevjede vozejkem na nohu :D )

A přesto se nemám ráda. Jak je tedy možné, že jsem schopná přijmout a pochopit tolik lidí či jim dokonce pomoct, když stejné pocity nejsem schopna projevit vůči sobě. Okolí mě má rádo, někdy je až překvapivé jak moc. Samozřejmě plno lidí Vám maže med kolem huby a pak Vás za zády pomluví, myslím ty, u kterých jsem si tím naprosto jistá. Někdy mi až zůstává rozum stát, protože to, co se mnou prožili je na svatozář. A přesto mě mají rádi a přesto já se nemám ráda...
Máte někdo vysvětlení?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 20. prosince 2013 v 11:41 | Reagovat

Někdy nám druzí maží med kolem huby, jindy mažeme med kolem huby jim. Někteří se nemají rádi, ale pro druhé by se rozdali, zažila jsem ten případ, ta žena měla pocit, že za to nestojí, byla trpící. Měla pocit, že je potřebná, že bez ní by se svět zhroutil. Ne nestalo by se to. Styděla se za sebe, za to, co by mohla chtít. Soudil by jí někdo? Jen hlupák by ji soudil, jen ten, které mu by to nehrálo do karet, jistě by se někdo našel, ale také by tím odhalil svoji pravou tvář. Co je to za přátele, kteří berou, ale nedávají, nepoznají, že se něco děje, s kým? S tebou, se mno a třeba i s tou ženou, o které píšu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)