Bolí a pomáhá (téma: Psychologie)

10. ledna 2014 v 6:47 | Ravicu |  Téma týdne
Trošku divné pojmenování problému. Jak může něco bolet a přitom pomáhat? Ano, to jsou typické vlastnosti pro psychologii, pokud stojíte na břehu pro paciety.Říká se, že ze správné psychoterapie by měl člověk odejít v ještě horším stavu, než přišel. Ono se to jenom neříká, ono by to tak opravu mělo být. V hlavě se Vám rozbalí problém, nad kterým jste odsouzeni přemýšlet, nebo na něm pracovat. Problémy se kterými chodíme k psychologovi jsou nám nepříjemné, jinak bychom tam nemuseli chodit. Naprosto logické je, že pokud za pomoci psychologa rozbalíme pevně zakořeněný balíček problémů, je nám hůř.

V celkovém efektu jde o léčebný proces, který nám pomůže, ať už prokousat se vlastními problémy, vlastním chybným nastavením sebepojetí či něcěho obdobného. Problém nastává ve chvíli, kdy máme pocit, že se nic neděje a ztratíme trpělivost. Psychoterapie vyžaduje soustavná sezení a plno trpělivosti a hlavně velkou míru vnitřní motivace hnout se z místa. U lidí, kteří jsou zasaženi nějakou chorobou je to mnohem těžší, než u člověka ztrápeného aktuální situací.

Nemluvím tu jako učebnice, i když se domnívám, že špetka učebnicových kydů tu bude, holt deformace. Mluvím hlavně za sebe, svoje pocity a zkušenosti. Už několikrát jsem psychoterapii vzdala, nakonec okolnosti mě donutily vrátit se. Když řeknu, že na psychoterapii docházím od jedenácti let, začnete si klepat na čelo a hledat onem pozitivní efekt. Nevěšte hlavu, můj život až donedávna byl jedna velká katastrofa, jeden problém se podařilo vyřešit a přisly další dva. To vše v kombinaci se svou neléčenou či špatně zaléčenou chorobou..... takže doporučují nezvdávat se!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 danielkad danielkad | 10. ledna 2014 v 9:00 | Reagovat

Super, .. ono je casto opravdu potreba, aby doslo k nějaké katarzi emocí, což je nepříjemné, nicméně odcházet ještě v horším stavu není také ideální, některé terapie dokážou vést přímo k tomu, že člověk odchází s mnohem lepší náladou, nenechají ho v tech sra.ckach odejit.

2 karlaprazakova karlaprazakova | Web | 10. ledna 2014 v 9:23 | Reagovat

Nevzdávat se, je opravdu to nejdůležitější. Ne lehké, ale důležité :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)