Trypanosoma Spavičná

30. března 2014 v 11:20 | Ravicu |  Můj život s diagnózou
Ten pocit, že mě musela nedávno docela dobře zrajtovat moucha tse tse se mi zdá čímdál intenzivnější. Kdyby nevěděla, že spavá nemoc má tisíce krutých příznaků, pak bych začala vážně uvažovat, že jí mám.Nevím, čím to je, zřejmě takzvaná jarní únava. Mě to jaro vždycky dělá problém a jak vidět i s tolika práškama na mou hlavu působí, akorát se tentokrát nevěším nikde na klice a jaro probíhá k mé spokojenosti (až na pár vyjímek) klidně. Nicméně asi se objevil únavový syndrom. Nebo možná jediný příznak probíhajícího jara bude právě ta únava, bez deprese, za což tisíceré díky!!!!

Ovšem zaplať Bůh, že to není ten druh únavy, který jsem prožívala na hranici mezi sebevraždou a léčebnou. Když ráno vstávám na denní, mám sice pocit, že v autobuse spadnu na hubu, nejsem schopná udržet oči, ale pak přijdu do práce a je to v pohodě. Jsem schopná fyzické aktivity celkem bez problémů, ovšem paradoxně když se zastavím, jde na mě únava o mnoho víc....

Pokud jsem doma, třeba mám odpočinkový den, nebo jenom uklízím a pak třeba upravuju fotky, věnuju se zkrátka kultuře, jsem schopná spát klidně víc jak čtrnáct hodin. Jo, je tomu tak, onehdá jsem to počítala. A neprobíhá to tak, že bych se válela doma. Něco dělám - jdu ven, domácí práce, nákup, fotky, muzika, prostě cokoliv - pak si na chvíli sednu k počítači a už usínám, nebo si pustím film a spím. Když vezmu svůj poslední výkon od včera do dneška, spala jsem tak osmnáct hodin. Už jsem se dokonce začala děsit, jestli se nejedná o příznak počínající deprese, ale proč se stresovat, zatím zvládám celkem obstojně. Holt JARO!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mybpd mybpd | E-mail | Web | 13. září 2016 v 21:10 | Reagovat

Já mám takovou pernamentní únavu pořád, ale přesně - když přijdu do školy tak je to lepší. Musím zkrátka něco dělat abych neupadla do totální apatie. Jsem hraniční a podle doktora směřuju i BAP. Je to těžké takhle žít, tvůj blog je naprosto úžasný. Jsem moc ráda, že existuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)