Pouze večerní či noční (téma: Knihomolství)

20. dubna 2014 v 11:28 | Ravicu |  Téma týdne
Dalo by se povšechně říct, že všechno co se nějak dotýká knih, knižních záležitostí a knižního šílenství se mě týká. Paradoxem je, že každá kniha je limitována časem vlastního čtení....Jde o to, co si představit pod pojmem knihomolství. Je knihomol někdo, kdo od rána do večera leží v knihách? Někdo, kdo se od knihy neodtrhne ani v autobuse, nebo dokonce když jde pěšky? Možná to je ten správný druh knihomolství. Já sama se ale za knihomola považuju a to nečtu ani v autobuse, ani na procházce, ani celé dny. Možná je to tím, že mám hodně široký okruh svých zájmů. Mimochodem, čtení učebnic do toho nepočítám...

Takže, čtení v autobuse nepřipadá v úvahu, leda že bych si vzala kinedryl. Vážně obdivuju lidi, kteří si v autobuse dokážou číst. Mimochodem venku poslouchám hudbu, je to poslední dobou poslední místo, kde mám na hudbu čas. Číst po cestě? Opět můj obdiv lidem, kteří to umí, já bych si jistojistě rozbila držku :) Navíc se na procházkách věnuju dalšímu koni a tím je focení. Nebo jdu prostě pohnout kostrou a sportovat. Popřípadě se vydávám za kulturou (výstavy, muzea, divadla, kina...)

A doma? Plno nutných úkolů běžbé domácnosti, člověk se kolikrát diví jak velký je to časožrout. Pak sleduju film, seriál, zkrátka něco, co odpovídá mým kinematografickým zájmům. Další část mi zabere studium. Poslední dobou to bude asi největší časová černá díra - arip, bakalář. Pak samozřejmě PC, neustále mám co zdokonalovat. Morče. A nezbývá mi ani čas na hru na klávesy....

Čtení tedy připadá v úvahu v posteli před spaním a nebo na noční službe, pokud je vyjímečně klidná, i když se poslední dobou snažím spíš učit. Jiný čas nejsem schopná na knihu vyčlenit. Samozřejmě vzhledem k množství aktivit přes den, toho večer moc nepřečtu. Ale já knihy miluju!!! Jsem díky těmto okolnostem snad odsunuta ze skupinky knihomolů?

Nikdy bych knihu nevyhodila, knihy až psychopaticky hromadím, obíhám antikvariáty a mám z nich pokaždé velkou radost. Miluju vůni knih. Nesnesla bych čtečku, chybí mi celý ten rituál čtení , zvuk otáčení stránek, vůni papíru. Knihy jsou pro mě zdroj vzdělání, informací a potěšení. S radostí se dívám na svoji přeplněnou knihovničku, prohlížím jednotivé knihy a oprašuju je. Tak co, jsem knihomol?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 20. dubna 2014 v 12:32 | Reagovat

Hezké. Také bych knihu nikdy v životě nevyhodil, a když si nějakou koupím mám z toho velkou radost. :)
Před spaním nečtu, spíš během dne, ale to se určitě časem změní.. až bude víc starostí.

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. dubna 2014 v 13:20 | Reagovat

V autobuse to taky nedělám, autobusem nejezdím ráda a připadá mi, že tam člověk nemá absolutně žádné soukromí. To ve vlaku jo, já jím jezdím dvě hodiny a co jiného tam dělat, písničky se oposlouchají. Jen v MHD to taky nejde, to mi přijde nesmysl, strkat se tam v tlačenici a ještě vytáhnout knížku.

Co se týče chůze...no, když jdu od nás od autobusáku, tak čtu, protože to je dva kilometry a pokud zrovna mám něco rozečteno, ta cesta tak uběhne nejrychleji. Když mám totiž jen sluchátka, pořád koukám před sebe a vidím, kolik mi ještě zbývá, kdežto když  koukám do knížky, tak to nevnímám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)