Star Wars (téma: Město v oblacích)

12. dubna 2014 v 2:13 | Ravicu |  Téma týdne
Téměr s okamžitým účinkem, rychlostí blesku je mou představou o jakémsi obláčkovitém městě mezigalaktické prostředí Válek Hvězd!


Možná by se můj článek hodil do rubriky o umění, ale proč ho nenapsat právě sem, když mě k tomu téma týdne vybízí, že?

Patřím mezi polovyšinuté nadšence Hvězdných válek. Proč polovyšinuté? Protože ti úplně vyšinutí chodí mezi lidmi v kápích a s mečem za pasem. Myslím, že bych toho byla schopná taky, ovšem brzdí mě finance. Copak plášť - pytel se vždycky najde, ale ten světelný meč! To je oříšek! Dělají se a jaké krásné a dokonce vydávají ten zvuk - vzuum!!!

Ale zpátky k tématu týdne. Zejména v prvních, tedy novějších dílech, jsou díky technice úžasné záběry z mnoha vesmírných měst. Nevím proč, ale vždycky, když vidím záběr na mlžné město kdesi v oblacích, zmocní se mě nepopsatelný pocit lehkosti. Možná fyziologický pocit na základě znalosti gravitace.

Téměř pokaždé mě pohltí myšlenka, co by se stalo, kdybych se zničehonic ocitla na takovém místě. Patrně bych si připadala, jako bych si právě něco šlehla. Často se mi stane, i díky tomu, že znám Star Wars i pozpátku, že najednou opouštím děj filmu a ocitnu se obláčkovém městečku.

Říkám, že moje představy nejsou až tak moc nereálné. Co já vím, co bude za pár let. Asi zrovna nebudeme mít města a vznášedla jako ve Stárech, ale alespoň přiblížit bychom se mohli. Navíc já jsem pevně přesvědčená, že jednou budou naše města vypadat přesně jako ve Stárech a dokonce jsem možná přesvědčená o tom, že něco jako rytíři řádu Jedi nad námi budou držet ochranou ruku. Bude to sakra běh na sakra dlouhou trať, ale bude to. Je mi trochu líto, že já už se toho nedožiju!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fee Fee | Web | 12. dubna 2014 v 10:13 | Reagovat

No, taky mi to evokovalo Hvězdný války, ale město, kde žilLando Carlissian. Coruscant mě vždycky znervozňoval tím, že je celá planeta město...Musí tam být překoncentrováno, hroznej vzduch, hroznej binec :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)