Jsi můj pán (Doctor Who)

23. července 2015 v 1:58 | Ravicu |  Umění, co mě hřeje
Téměř jeden z prvních článků po mém studijním návratu, kdy se mi strašně zalíbilo téma týdne, ve kterém jsem musela zminit seriál, který mě naprosto pohltil do své časové smyčky...


Zase si říkáte, tý holce zase jeblo. No možná, že jo. Asi není úplně normální skoro ve třiceti, no dobře tak po pětadvacítce, ať nežeru, zamilovat si scifofantazoidní seriál Doctor Who. A ještě horší je snad konstatování o mém přesvědčení, že tohle se prostě dít musí!!!!

A já Vám povím, jak je to možné. Ač je to fantasmagorie, jak tvrdí spousta lidí, já sama se přesvědčuju, že čas je opravdu jen velmi relativní a nestabilní pojem. Ať už se podíváte na mou diagnózu, na moje nadpozemské zážitky, byť zveřejňuji jen ty hodně haaaard, na moje občasné záseky, protože mám pocit, že tohle se teď neděje, protože to jsem si už prožila, tak jak se to sakra může dít teď? Takový Wibbly Wobbly Timey Wimey!

Navíc pokud sledujete pozorně, pak vidíte, že ač je Doctor mimozemšťan a má dvě srdce, dle své povahy v mezilidských vztazích těch srdcí musí mít nejmíň deset. Ano, má temnou minulost, ale každý máme své bubáky a u něj je to zkrátka víc evidentní, protože je to kurva Pán Času!

Jeho strachy, bolesti, tužby a jiné vlastnosti ho stejně dřív nebo později doženou, tak jako nás, lidi. Rozdíl je v tom, že my nejsme s to, si to přiznat. A v tom možná vidím to scifo já. Ostatní hajzlíci jaksi doplňují všechno to, co nám rve srdce. Když se podíváte na Daleky, je to jako Vaše nejhorší můra, kterou máte ve skříni a za každou cenu nechcete, aby se dostala ven, natož pak, aby nad Vámi měla nadvládu. A to přesně jsou Dalékové. Osobní temnota, zkáza, provalení minulosti, žalu, utrpení...

Myslím, že nemusím pokračovat v jakémkoliv dalším vysvětlování. Některé epizody dokáží naprosto vyděsit, některé epizody vypínám, protože mi způsobují neskutečnou bolest, všechno je to jakási nadrealita v realitě. Musím se přiznat, že jsem takhle povedený seriál dlouho neviděla.

K epizodám a Doctorům mám také něco. Za nejvíc depresivní řadu považuju 7. sérii. Temna nějak přibývá, Doctor je zranitelnější a společníci na jeho cestách prožívají kruté či smutné osudy. Co se Doctorů týče, pořád u mě vede 10th. Prý je celkově zatím nejúspěšnější a víte proč? Ukazuje v dokonalé doctorské povaze mnoho lidských vlastností, které nám jsou blízké. Ne, že by to ostatní nedělali, ale tenhle je vysloví nahlas, např. já se tak bojím. Tečkou na dortu je jeho nespravedlivý konec. Totálně nesmířený Doctor, co chce za své oprávněné zásluhy zůstat živý, jak je teď a ne být zase jiným Doctorem, i když je to zase jen on. Tady se nejvíc projevila jeho výrazná lidská stránka. Musím říct, že jeho reinkarnaci jsem málem sama nepřežila. Na 11th jsem si hodně dlouho zvykala, ale nakonec musím uznat, že je to taky opravdu skvělý Doctor. Stále jsem ale nepokročila k poslednímu kousku, nějak mám zase z té změny hrůzu.

A ještě, málem bych zapomněla! Společníci! Rose jsem pořádně obrečela, to je fakt, ale nejvíc bolesti a žalu jsem pociťovala za přítomnosti Amy a Roryho. Dvojice, která má velmi krutý osud, navíc ten se míchá tak, že nevíte, kde co začíná a kde končí. Prostě na život jednoho páru, byť po boku Doctora, je toho až mnoho.

Mimochodem ve svém bláznovství jsem už tak daleko, že stahuju i úplně první série, kde se dá, tedy úplně první Doctory, kteří jsou dokonce černobílí! Jo, zajímá mě to, je mi jasný, že to bude kurva retro, ale možná právě proto, chci to znát od kolébky! Ještě jednou mimochodem - už mám pár drobností - pouzdro na mobil s Tardis, hrnek Tardis, Tričko Wibbly Wobbly s Tardis a na cestě mám hodinky, jen obyčejnoiu repliku (tak bohatá nejsem), ale i na tu se těším!

Nuže, myslíte, že by to mohlo stačit? Já myslím, že Allons-y!!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)