Lord of dreams (téma: Život ve snu)

11. července 2015 v 18:13 | Ravicu |  Téma týdne
Náramně se mi hodí do krámu mé snové založení, které je navíc ovlivněné Pánem snů. Takže už víte co je jen sen a co skutečnost? Nebo je Vaše volba taky tak těžká?


Mám pocit, že nějaké podobné téma mě míjelo ještě před odstávkou blogu. Patrně mi šrotovalo v hlavě něco dosti podobného jako teď. Nemuselo ani tématem být a často jsem popisovala svoje pocity. Někdy se zkrátka jeden vzbudí a pak neví, zdálo se mi to?

Ten pocit, když civím před sebe a nejsem schopná se pohnout, protože přesně tohle jsem vlastně zažila. Ne, blbost, to se mi zdálo. Proč mám ale pocit, že už se to jednou stalo, fyzicky, vidím to, cítím to, každý kousek mého těla cítí a vnímá již prožité. Trhne to ve mě, jsem zase online. Slunce svítí, vítr fouká, jsem celá, rozhlížím se. Všechno je, jak má být. Co se to se mnou dělo? Krátkodobý výpadek paměti. Oklepu se, jakoby nic a pokračuju dál. Když usínám objeví se mi situace, kterou jsem prožila a která měla být snem. Prudce se posadím na posteli a zjišťuju, jestli je všechno v pořádku. Hlava zvenku dobrá, vnitřek nehodnotím, dvě ruce, pneumatika, dvě nohy, kolem všechno na svém místě...

Netahala bych jsem to, že jsem blázen. I když do jisté míry tu souvislost bude. Vnímání něčeho mimotělního je nám bláznům daleko blíž. A proč? Na to ještě nikdo nepřišel, takže mi to nemohl ani nikdo vysvětlit. Paradoxně jsem začala sledovat kultovní seriál Doctora Who, který jako by mi někdo šil na míru. Vnímání času, časové linie, reinkarnace, hranice skutečnosti a snu. Mimo jiné o životě ve snu vypovídá přímo jeden Doctorský díl. Objeví se Pán snu, Doctor s Amy a Rorym upadají do spánku a pendlují mezi dvěma realitami, z nichž jedna má byt realita a jedna sen. Ve finále se ukáže, že obojí je sen. Dokonalá smyčka, jen co je pravda. Nemám nic lepšího a sobecky whoviansky se samozřejmě utvrzuji v tom, že nic lepšího pro současné téma týdne být nemůže.

Ať už Třesky Plesky nebo Wibbly Wobbly, život v časové smyšce, život ve snu, to všechno jsem si prožila několikrát. Když se objevil Doctor, jako by se objevilo vysvětlení. Jo, berte mě s rezervou jako vždy, jakožto svého starého známého blázná - to všechno platí. A víte co? Najednou si přijdu trochu normální.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mischelle Mischelle | Web | 11. července 2015 v 18:24 | Reagovat

hezký článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)