Pořád za mnou

6. srpna 2015 v 2:09 | Ravicu |  Můj život s diagnózou
Chci vyprávět zase něco o tej mojí hlavě, jen nevím, jestli mě to pořád baví, neustále dokola kydat, jak mi hrabe, ale prý je to dobrý způsob terapie, takže jdu na to.


Poslední dobou mám takový nekonečný pocit, že mě má diagnoza zase dostihuje. Možná je to přepracovaností, možná únavou, nevím přesně, patrně více faktorů dohromady... Na stupnici dvou pólů, kde úsečka má 5 bodů v obou směrech, se ocitám řekla bych tak 2, někdy až 3 mínus. Momentálně na mě působí spánková deprivace, takže bych situaci hodnotila možná i na mínus 1. Jenže až se probudím po probdělé noci, spadnu zase mezi dvě hlubší čísla.

Snažím se si namlouvat, že je to nekončícími tropy, přepracovaností a jakýmsi vyhořením, že to vlastně vůbec nesouvisí s mojí diagnózou. Chyba lávky, čím víc jsem starší, tím víc cítím, jak mi sedí za krkem a omezuje mi život a někdy ani nemusí reálně omezovat, jen mi sedí za krkem jako opice a umí se připomenout v ten pravý čas třeba jako pouhá myšlenka. Vypadá to asi jako rozsvícení žárovky, která alarmuje, když zjistí, že se objevuje něco, co by mohlo způsobit nestabilitu, nebo pokud se objeví nějakej hard problém.

Musím si to přiznat, že jsem zase rozházená, musím to říct na kontrole. Vždycky má tolik věcí, co bych chtěla říct, ale nikdy na to neseberu všecku odvahu, což je také možná kamenem úrazu. Další prohlídku mám až v září, jelikož v srpnu mají dovolenou. A co já vím, třeba mi bude stačit prudký odpočinek na dovolené v Tunisu, jestli mě teda nezastřelí. Letíme už v úterý a já se nemůžu dočkat a hlavně se nemůžu dočkat toho, až vypadnu z týhle pojebaný práce a vůbec z místního městskýho kolotoče.

Budu doufat, že tento odpočinek poskytne mé nervové soustavě dostatečnou izolaci a opravu drátků a že mi to po nácratu do Čech i nějaký ten pátek vydrží!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)