Městské slavnosti

7. září 2015 v 3:14 | Ravicu |  Stalo se u blázna ...
Nedávné slavnosti, které se konaly (nejen) v našem městě pro mě docela stojí za zmínku a možná budou popudem k dalšímu článku do světa kultury.


Jako na všechna města jednou ročně, tak i na nás přišla slavnostní nálada. Letos to bylo rozhodně lepší než loni. I když, jak se to vezme. Oboje slavnosti totiž halil černý flór. Ten letošní byl patrně jenom v mojí hlavě.

Loni jsme měli málo stánků. Jídlo k najezení téměř žádné a blbosti na n-tou. Muzika, pouze legendární Olympic, kvůli kterému člověk loňské oslavy vydržel, ovšem přesto s černým praporem díky tehdy nedávné smrti Ferdy Peroutky.

Letos žrádla tři prdele, možná i čtyři. Blbosti byly míň blbejší. Muzika obvyklá. V první třičtvrtině jako vždy sračkové (chápu to, nevím, jak by to město všechno uplatilo) a poslední dva, byť rozdílní umělci, za to oba skvělí.

Prvním z nich byl Meky Žbirka, který mě překvapil tím, jak se umí odvázat. Jen se obávám, že většina místních nepobrala jeho anglický humor. Nakonec se ale všichni chytli a byla to paráda. Druhý, poslední vystupující, tedy třešnička na dortu byl David Koller. Pro mě jednoznačně záruka orgasmu. Ale musím se přiznat, že jsem z jeho vystoupení byla značně rozpačitá.

Naposledy tu byl před čtyřmi lety, před kterými tu byl tu byl ještě jednou s přestávkou dvou let, no a letos - zkrátka byl jinej! A nikdo mě nepřesvedčí o opaku. Nemůžu říct, že po umělecké stránce byl horší, nemůžu říct, že by nebyl vlídný k publiku, nemůžu říct, že by nebyl celkově dobrý a ani vlastně nevím, jak přesně se mám vyjádřit. Jako bych v jeho očích viděla kus beznaděje, kterou skrývá, určitě velkou únavu, která ale byla vidět i na podiu. Jo jasně, je už trochu starší, ale máme mnoho star, které jsou ještě starší a na podiu mají stejný visus jako před dvaceti lety - a to se mi hodí loňský Olympic a Petr Janda. Já jsem prostě v Davidovi toho Davida neviděla. Celkově mi pak po koncertě bylo nějak smutněji. Písničky vybrali skvěle, kapela si to hezky dávala. David si sedl za bicí jen jednou oproti minulému místnímu vystoupení a bylo na něm vidět, že je rád, že už za ně nemusí. Přepracovanost? Ztráta optimismu? Ztráta čeho? Problémy doma? Problémy v práci? Co ti kurva bylo?! Ne, nechci vědět co to bylo vzhledem k jeho soukromí, ale nechápu to a doufám, že se neděje něco vážného, nebo že se jednalo o momentální indispozici, což se ale vzhledem k výrazu obličeje nezdá...

Nutně jsem to potřebovala napsat, jinak by mi z mého pocitu asi jeblo... Už jsem se přesvědčila tolikrát, že vnímám úplně odlišně než populace bez duševní poruchy, je-li to tím. Kolikrát se mi potvrdily moje doměnky na základě bláznovského pocitu, kterým se všichni smáli, až se nakonec smát přestali...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
 
Autorská práva na blogu:
- obrázky v článcích jsou vkládány pomocí vyhledavače s vyjímkou rubriky "Můj život za sklem", tyto fotky pochází z mé dílny
- básně, povídky, recenze, informace taktéž z mé dílny
(Ravicu)